• Anasayfa
 • Sterilizasyon İçin
  Konteyner Sistemleri

STERİLİZASYON İÇİN KONTEYNER SİSTEMLERİÖzel alaşımlı, yüksek kalite 2 mm alüminyum hammadde ile üretmekte olduğumuz kutu ve kapaklarımızı 6 temel renk seçeneği ile tüm dünyaya sunmaktayız. AYGÜN konteyner sistemleri sterilizasyonda bohçalama metoduna karşı çevreci bir alternatif sunmanın yanı sıra büyük bir yatırım karlılığı da sağlamaktadır.


AYGÜN olarak 1988 yılından günümüze Tıp Endüstrisinde Sterilizasyon Konteyner Sistemleri üreterek hasta sağlığını en iyi şekilde koruma altına alan kaliteyi sunmaktayız.

Özel alaşımlı, yüksek kalite 2 mm alüminyum hammadde ile üretmekte olduğumuz kutu ve kapaklarımızı 6 temel renk seçeneği ile tüm dünyaya servis etmekteyiz.

Aygün konteyner sistemleri sterilizasyonda bohçalama metoduna karşı daha yeşil bir alternatif sunmanın yanı sıra büyük bir yatırım karlılığı da sağlamaktadır.

Pazarın ve kullanıcıların ihtiyaçlarını göz önüne alan Aygün kalitesi, makul fiyatları ve her kullanıcıya hitap eden ürün çeşitliliği nedeniyle tüm dünyada birçok kullanıcı tarafından öncelikli olarak tercih edilmektedir.

MODELLER

Kullanıcı alışkanlıklarını ve kullanım kolaylığını da göz ardı etmeyen Aygün birçok farklı model, filtreleme sistemi ve ölçü sunmaktadır.

Alüminyum konteynerler için temel model çeşitlerimiz aşağıdaki gibidir.

 1. Standard Filtreli Model
 2. Bio-Bariyer Model
 3. Polimer PPSU Kapaklı Model
 4. B3 Model
  1. PTFE Teflon Filtreli
  2. Mekanik Valfli
  3. Biostop

ÖLÇÜLER

Konteyner sistemlerimiz en genel bakış açısıyla ½, ¾, 1/1, Extra Large ve Extra Long olmak üzere beş farklı ölçü grubuna ayrılmaktadır. Buna ek olarak Dental Mini gibi daha küçük ölçüleri de sağlayabilmekteyiz.

Detaylı bilgi için aşağıdaki tabloyu kontrol edebilirsiniz.

SIZE DIMENSION (LENGTH AND WIDTH) HEIGHTS (mm) ALUMINUM LIDS PPSU LIDS BARRIER MODEL LIDS SAFETY LID
1/1 FULL 580 MM X 280 MM  
3/4 QUARTER 465 MM X 280 MM  
1/2 HALF 285 MM X 280 MM  
EXTRA LARGE 590 MM X 370 MM      
EXTRA LONG 710 MM X 280 MM      
LARGE DENTAL 365 MM X 250 MM      
DENTAL 320 MM X 190 MM      
1/2 DENTAL 222 MM X 166 MM        
MINI 320 MM X 140 MM      
FLAT 285 MM X 280 MM    
IMPLANT 300 MM X 150 MM
500 MM X 170 MM
       
MINI IMPLANT 160 MM X 70 MM
200 MM X 145 MM
       
SCOPY 260 MM X 70 MM
460 MM X 80 MM
       
BRUSH 285 MM X 280 MM        

NEDEN KONTEYNER SİSTEMİ?

Bildiğiniz üzere cerrahi aletlerin sterilizasyon ve muhafazası için 2 genel metot bulunmaktadır: tek kullanımlık bohça ve yeniden kullanılabilir steril konteyner sistemleri. Bu iki metot arasındaki en temel fark etkililik ve yatırım karlılığıdır.

Yatırımda karlılık: Tek kullanımlık sterilizasyon ürünleri ilk bakışta daha ekonomik görünmektedirler. 1 kez kullanılır ve atılırlar. Hastanelerin atık yığınlarının 5-10 % unu bu atıklar doldurur. Ayrıca tek kullanımlık ürünler sterilizasyon esnasında herhangi bir nedenden ötürü yırtılabilmektedirler. Bu durumda sterilizasyon yeniden yapılır ve bu birçok gecikmeye neden olabilir. Alüminyum steril konteynerler ilk bakışta ekonomi dışı görünse de 10 yıla kadar kullanım ömürleri bulunmaktadır. Kullanım ömrü temel alındığında tek kullanımlık bohçalamaya göre uzun vadede toplam masraf % 70-80 oranında azalır ve bu nedenle daha ekonomik bir seçimdir.

Çevreye duyarlılık: Her geçen gün daha fazla kirlenen yaşam alanımıza göstermemiz gereken hassasiyet konusunda konteynerler büyük rol oynamaktadırlar. Her kullanım sonrası atık yığınları oluşturmazlar ve çevre kirliliğini azaltırlar.

Verimlilik: Konteynerlerin kullanımı esnasında herhangi bir yırtılma sorunu oluşmaz ve sterilizasyon için daha etkili bir metottur. Sterilizasyon sürecini ve sonucu takip ve tespit açısından otomatik kilit, indikatör penceresi, güvenlik mührü gibi aksesuar seçenekleri ile verimliliği artırmaktadır.

Güvenirlik: Konteynerler sert ve korunaklı yapılarından dolayı çerisinde bulunan aletleri maksimum seviyede korur.

Ayırt Edilirlik: Konteynerlerimiz her iki yüzünde bulunan etiketlik sayesinde içerisinde bulunan aletlere ait bilgiye daha kolay ulaşım sağlar. Ayrıca farklı kapak rengi seçenekleri ile renk kodlaması sağlayarak ayırt edilebilirliği daha kolay hale getirmektedir.

Taşınabilirlik: Taşıma kulpları ve ergonomik dizaynı ve sayesinde uygun – kolay ve daha güvenli taşıma sağlarlar.